Co po lekcjach?

Zespoły korekcyjno - kompensacyjne

Praca z dziećmi w zespołach korekcyjno-kompensacyjnych w naszej szkole prowadzona jest na podstawie badań poradni specjalistycznych i z godnie z ich zaleceniami. Zespoły obejmują uczniów klas młodszych i dotyczą reedukacji deficytów i zaburzeń, wynikających z odchyleń rozwojowych. Praca w zespołach ma charakter zespołowo-indywidualny. Przez zastosowanie optymalnych warunków dla każdego ucznia i zróżnicowanie stopnia trudności zadań, zapewniamy osiągnięcie zadawalających wyników w pracy. Zasady postępowania z uczniem na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych skierowane są na pobudzenie zainteresowań ucznia. Podnosząc atrakcyjność zajęć stosujemy różnorodną, zmienną tematykę prac, urozmaicone techniki, uczymy eliminowania stresu, dostosowujemy indywidualne tempo pracy do możliwości ucznia. Efekty prowadzonych zajęć są wysoko oceniane przez nauczycieli sprawdzających postępy uczniów.

strona główna  |  do góry  |