Zamiast i w czasie lekcji

Wycieczka z TOYOTY

Iwona Krzywda

Dzięki dotacji od Toyoty dzieci z klas IIa i IIc  9 listopada 2011r.pojechały na wycieczkę edukacyjną do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Dofinansowanie dla uczniów zdobył tata jednego z nich - p. Przemysław Szymków, który jest pracownikiem i wolontariuszem TMM. W muzeum zostały zorganizowane zajęcia, które przybliżyły dzieciom dzieje papieru oraz technikę jego wytwarzania. Jednak największą atrakcją lekcji muzealnej było samodzielne czerpanie papieru. Każdy uczestnik  wycieczki wykonał dwie kartki, które po wysuszeniu mógł zabrać na pamiątkę do domu. Wyprawa do Dusznik  udała się, a dzieci wróciły do Wałbrzycha pełne wrażeń.

Szkolny Klub Wędrowców

Karolina Dębowska

Od początku roku, w ramach Szkolnego Klubu Wędrowców, którego opiekunem jest pani Karolina Dębowska i Irena Nowak, zwiedzamy najbliższe okolice i poznajemy historię regionu. Wycieczki odbywają się w soboty i uczestniczą w nich uczniowie klas IV-VI.

Wycieczka na Dzikowiec

17 września, po mozolnej i męczącej wspinaczce zdobyliśmy Dzikowiec. Rekompensatą był zjazd wyciągiem i wspólne ognisko z kiełbaskami.

Wycieczka do Kłodzka

8 października atrakcją był przejazd szynobusem do Kłodzka. Zwiedzaliśmy tam Twierdzę oraz zabytkowy rynek.

Chełmiec

22 października znów trudy górskiego wędrowania, tym razem na Chełmiec. Zaskoczyła nas niska temperatura i szron.

Jaworzyna Śląska

05 listopada poznaliśmy uroki podróży koleją do Skansenu Lokomotyw w Jaworzynie Śląskiej. Tam, oprócz zabytkowych lokomotyw, podziwialiśmy sporą kolekcję motocykli, zbiór starych zabawek, a także przedmioty gospodarstwa domowego, które wyszły z użycia.

Inne wycieczki szkolne

Chętnie bierzemy udział w wycieczkach turystyczno-krajoznawczych, wyjazdach na Zieloną Szkołę nad morze, wyjściach edukacyjnych (muzea, zakłady pracy, galerie, biblioteki ). Na bieżąco uczestniczymy w premierach sztuk teatralnych oraz nowościach kinowych. Do szkoły zapraszamy również twórców niekonwencjonalnych zajęć edukacyjnych, wystaw np. „W świecie oceanów”, „Niezwykła okazy gadów i płazów”. W bieżącym roku szkolnym byliśmy już np. w Złotoryi, gdzie zwiedziliśmy fabrykę ozdób choinkowych. Każdy z nas wrócił z wyprawy z piękną bombką. Ostatnio uczniowie klas IV-VI podziwiali sakralne zabytki Krzeszowa oraz nasze regionalne Betlejem.

W marcu pod kierownictwem pani Bogusi Kułagi weźmiemy udział w pielgrzymce na Jasną Górę. W maju klasy VI z pewnością będą się super bawić na trzydniowej wyprawie w Krakowie, a klasy I oraz III na Zielonej Szkole nad morzem.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY WIELU WRAŻEŃ I WSPANIAŁYCH WSPOMNIEŃ, A NAUCZYCIELOM PRZESPANEJ NOCY .

strona główna  |  do góry  |