Szkolne przedstawienie z okazji 1 Dnia Wiosny

21 marca 2012r. z okazji  1 Dnia Wiosny dzieci z koła teatralnego i muzycznego z klas IV-VI wystąpiły w programie pt. „ Idzie wiosna, pora radosna!”.

Występ rozpoczął się wesołą wiosenną piosenką. Następnie odbył się niezwykły  pokaz mody, w którym zaprezentowały się modelki w strojach smacznych i zdrowych warzyw. Na scenie pojawiły się więc: pomidor, ogórek, marchewka i kapusta. Podkreślały one swe walory smakowe i wzrokowe.

Następnie odbyło się ciekawe spotkanie z  Panią Minister Pór Roku. Musiała ona cierpliwie wysłuchać wszystkich skarg i zażaleń dzieci na temat zimy. Ich zdaniem, trwała ona za długo i wszystkim bardzo dała się we znaki. Dzięki interwencji Pani Minister w końcu przybyła  upragniona Wiosna. Przyniosła ona dzieciom w koszyku wiele darów. Radość z jej pojawienia  słychać było także w kolejnej wiosennej piosence.

Występ zakończył zabawny pokaz mody, w którym zaprezentowały się cztery pory roku: wiosna, lato, jesień i zima. Każda z nich swym strojem i zachowaniem dawała wszystkim do zrozumienia, że odgrywa w przyrodzie najważniejszą rolę. Zabawne dialogi, komentarze oraz sposób poruszania się modelek wywołały sporo śmiechu na widowni. Wszyscy bawili się doskonale.

opiekun koła teatralnego: D. Budziacka