Z kart historii szkoły

Kalendarium

02 IX 1969 – uroczyste otwarcie szkoły ufundowanej przez Zarząd Główny Związku Zawodowego Górników. Pracę rozpoczęło 38 nauczycieli w 32 oddziałach, a progi placówki przekroczyło 1208     uczniów.

25 II 1972 - nadanie szkole imienia Stanisława Staszica oraz ufundowanie i przekazanie przez Radę Rodziców sztandaru. W tym samym roku odsłonięto popiersie naszego patrona oraz oddano do użytku, wybudowaną w czynie społecznym, szatnię.

01 IX 1976 – rozpoczęcie działalności Ogniska Pracy Pozaszkolnej, które r1okrocznie organizowało zajęcia dla wielu uczniów, dbając o organizację czasu wolnego dzieci. W ramach działalności ogniska prym wiodły zajęcia o profilu sportowo – turystycznym.

IX 1992 – uroczyste otwarcie pierwszej w rejonie pracowni informatycznej. Dzięki ofiarności   rodziców, uczniowie klas siódmych i ósmych zaczęli poznawać tajniki komputerów.

XII 1992 – ukazanie się pierwszego numeru gazetki „Szkolne co nieco”. Nasze szkolne czasopismo od lat zdobywa czołowe lokaty w ramach ogólnopolskiego konkursu „Forum Pismaków”.

XI 1993 – nadanie naszej placówce miana „Super Szkoły Roku”. Tym tytułem uhonorowano nas jeszcze kilkakrotnie.

1996 – zorganizowanie I Wojewódzkiego Konkursu Gazetek Szkolnych „Forum Pismaków”.

2002 – nawiązanie kontaktów ze szkołami włoskimi, ambasadą. Od tego czasu, w murach naszej szkoły gościmy przyjaciół z Włoch. Nasi mali poligloci doskonale prezentują naszą szkołę oraz miasto przyjezdnym z Italii.

2002/2003 – zdobycie tytułu „Szkoły Zdrowego Uśmiechu”, odbiór nagrody na uroczystej gali w Warszawie.

2003 – przystąpienie do programu „Szkół Uczących Się”.

IV 2004 – uroczyste otwarcie Szkolnego Klubu Europejskiego.

2004 - otrzymanie Certyfikatu „SZKOŁY PRZYJAZNEJ UCZNIOM Z DYSLEKSJĄ”.

2005 – nadanie tytułu „SZKOŁY Z KLASĄ”.

2006 – zdobycie certyfikatu „SZKOŁY PRZYJAZNEJ UCZNIOM”.

2006 – zajęcie II miejsca w ogólnopolskim konkursie „SUPER SZKOŁY”.

2007 – wyróżnienie dla „Szkolnego co-nieco” na Forum Pismaków.

01 VI 2007 – nagroda GRAND PRIX na pierwszym Międzynarodowym Festiwalu Piosenki  Dziecięcej w Filharmonii Sudeckiej.

11 VI 2007 – zdobyliśmy Certyfikat „SZKOŁY DBAJĄCEJ O    BEZPIECZEŃSTWO”.

2008 - Błażej Zachariasz Mistrzem Ortografii Powiatu Wałbrzyskiego.

1969 – 2009 – 40 lecie naszej szkoły.

2010 – Nasza szkoła otrzymała Certyfikaty:

„SZKOŁA BEZPIECZNEGO INTERNETU”.

„STRONA INTERNETOWA PRZYJAZNA DZIECIOM”.

„STRONA INTERNETOWA PRZYJAZNA MŁODZIEŻY”.

24 – 25 IX 2010 – zostaliśmy „SUPER SZKOŁĄ ROKU 2009/2010”.

02 XII 2010 – V miejsce w klasyfikacji zespołowej w IX Powiatowym Konkursie „BYĆ KIMŚ”.

14 XII 2010 – I miejsce dla Krzysztofa Boguckiego z klasy VI a w XVI Konkursie Wiedzy o  Wałbrzychu i Regionie.

strona główna  |  do góry  |