Co po lekcjach?

Gimnastyka korekcyjna

Tak ćwiczymy

Gimnastyka korekcyjna jest częścią wychowania fizycznego i obowiązują w niej zasady metodyki wychowania fizycznego. Ale jednocześnie gimnastyka korekcyjna jest specyficzną formą ćwiczeń, w której ruch został podporządkowany celom terapeutycznym. Metody pracy i formy zajęć gimnastyki korekcyjnej są dostosowane do aktualnych możliwości i potrzeb dziecka, poziomu sprawności i jego wydolności, a także stopnia zaawansowania i rodzaju wady postawy. Zajęcia są prowadzone z uwzględnieniem stopnia trudności i natężenia ćwiczeń oraz zasady ich indywidualizacji. Poprzez ćwiczenia korekcyjne kształtuje się nawyk prawidłowej postawy ciała, eliminuje wady zauważone, doprowadza stan fizyczny organizmu do pełnej aktywności, a także przeciwdziała zmianom strukturalnym w układzie kostnym i mięśniowym.

Gimnastyka korekcyjna organizowana jest dla dzieci:

• z wadami postawy

• z obniżeniem ogólnej sprawności fizycznej.

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 37 w Wałbrzychu zajęcia gimnastyki korekcyjnej prowadzone są trzy razy w tygodniu. Dzieci uczestniczą w zajęciach na podstawie skierowania od lekarza, a raz w roku podlegają kontrolnym badaniom.

strona główna  |  do góry  |