Święto Górnika w ZSP nr 7 Wałbrzychu.

22 marca 2021 r.  Ewa Smaglińska

W związku ze zbliżającą się 75- tą rocznicą założenia klubu Ģórnik Wałbrzych w Zespole Szkolno- Przedszkolny nr 7 zorganizowano tydzień z koszykówką.

Pani trener mgr Ewa Smaglińska przygotowała  nasyconą wspomnieniami prezentację  o historii oraz sukcesach jubilata –  Górnika Wałbrzych Trans e.u.. Dużym zainteresowaniem cieszył się również konkurs plastyczny pt.” Górnik Drużyną Sukcesów”. Tematyka okazała się strzałem w przysłowiową dziesiątkę.

Kulisy piłki koszykowej przybliżył nam zaproszony na spotkanie absolwent szkoły, obecnie zawodnik U17 Trefla Sopot- Patryk Kowalski, któremu towarzyszył brat, Łukasz- uczeń klasy sportowej oraz zawodnik MKS Szczawna Zdroju.

Dla uczniów klas III zorganizowano Skills Chellenge, w czasie, którego dziewczęta i chłopcy mogli się sprawdzić, pokonując koszykarski tor przeszkód na czas.  W najbliższym czasie „nasi młodzi adepci sportu”, będą brać udział w testach do IV klasy sportowej koszykarsko-siatkarskiej w roku szkolnym 2021/2022.

Jeżeli lubicie sport- zapraszamy do nas. Nabór trwa.

Niestety covid -19 pokrzyżował plany wręczenia nagród Najlepszym oraz spotkania się z zawodnikami Górnika Wałbrzych Trans e.u. kapitanem Bartłomiejem Ratajczakiem oraz Damianem Durskim. Wierzymy, że w niedalekiej przyszłości zrealizujemy wszystkie plany.