Sprzątanie Świata

20 września 2019 r.   Agnieszka Tomalka_\Sadownik

Jak co roku i tym razem nasza szkoła wzięła udział w akcji Sprzątanie Świata. 20.09. 2019 r. w akcji uczestniczyli wszyscy uczniowie, od klas I po VIII. Podjęliśmy wyzwanie posprzątania odpadów z parków i najbliższej okolicy naszej szkoły. Mogłoby się wydawać, że świadomość ekologiczna mieszkańców naszego miasta rośnie. Chyba jednak nie jest z nią najlepiej, skoro udało nam się zebrać ponad 20 worków odpadów. Znaleźliśmy nie tylko pospolite śmieci, takie jak butelki, opakowania po produktach spożywczych czy „papierki”, ale również zużyty sprzęt elektroniczny. Zachęcamy wszystkich do dbania o nasze środowisko naturalne. Marzy nam się taki czas kiedy akcja Sprzątanie Świata przestanie być potrzebna.