Pięciolecie SMOK w Wałbrzychu

17 listopada 2019 r.   Ewa Smaglińska

W Szkole Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu odbyły się pokazowe zajęcia dzieci trenujących koszykówkę w programie SMOK. W spotkaniu uczestniczyli między innymi Radosław Piesiewicz Prezes PZKosz, Sylwia Bielawska Wiceprezydent Wałbrzycha.

Wałbrzyska młodzież, która trenuje w programie Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki miała szansę zaprezentować swoje umiejętności oraz poznać reprezentantki Polski. - Młodzież jest naszą przyszłością i zwracamy szczególną uwagę na szkolenie od najmłodszych lat. - mówił Radosław Piesiewicz, Prezes PZKosz - W Wałbrzychu panuje koszykarska atmosfera, kadra przygotowywała się tu przed mistrzostwami świata w Chinach.

W zajęciach pokazowych wzięli udział najmłodsi uczestnicy programu - pierwszoklasiści. Towarzyszyli im zawodnicy Górnika Wałbrzych, a dzieci bez kompleksów pokazywały swoje umiejętności. Przedstawiciele szkół: PSP 37, ZSP nr 1, PSP 28 oraz PSP 15 pokazywali, czego zdążyli nauczyć się od września. Ich poczynaniom przyglądała się Ewelina Kobryń generalny manager kadry i zawodniczki Aleksandra Pawlak i Amalia Rembiszewska.