KLASY SPORTOWE W NASZEJ SZKOLE

04 Kwietnia 2018 r.  Radosław Ostrowski

Od początku roku szkolnego 2017/2018 w naszej szkole rozpoczęły naukę dzieci i młodzież w klasach sportowych. Utworzone klasy IV C i VII A zgromadziły chłopców i dziewczęta, którzy chcą realizować swoje marzenia związane z uprawianiem sportu. Ponad 50 osób z tych uczestniczy w realizacji ukierunkowania sportowego w wymiarze 6 h tygodniowo. Klasy sportowe realizują swoje zajęcia w sali sportowej naszej szkoły oraz sali sportowej i krytej pływalni Zespołu Szkół Nr 4 w Wałbrzychu. Zajęcia prowadzone są także na boiskach przyszkolnych i stadionie na Piaskowej Górze. Obie szkoły umieszczone są w dzielnicy Piaskowa Góra i razem ze sobą współpracują. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy pracujący w klubach sportowych miasta Wałbrzycha (Górnik E.Trans – piłka koszykowa i TS Chełmiec- Aqua Zdrój – piłka siatkowa).Treningi prowadzone są z nastawieniem na ogólny rozwój sprawności motorycznej i zachęcenie do uprawiania sportu. Największy nacisk kładziemy na rozwój umiejętności w zakresie piłki koszykowej i piłki siatkowej. Ważne jest, aby młody człowiek próbował się rozwijać sportowo w jak najmłodszym wieku z możliwością uprawiania koszykówki lub siatkówki w późniejszym okresie nauki z przynależnością klubową. Staramy się, aby każdy młody człowiek mógł realizować swoje marzenia i osiągać zamierzone cele. Poprzez sport uczymy współpracy, współodpowiedzialności, wytrwałości, opanowania i systematyczności. Kierujemy się zasadą DOBRY UCZEŃ TO DOBRY SPORTOWIEC. Spróbuj z Nami na pewno się nie zawiedziesz, a może kiedyś zobaczymy Cię na Olimpiadzie !!!