Projekt edukacyjny Merkury ...

Fundacja Merkury w partnerstwie z Gminą Wałbrzych od 01.01.2018 realizuje projekt pn. "PODWYŻSZENIE JAKOŚCI EDUKACJI W WAŁBRZYSKICH SZKOŁACH PODSTAWOWYCH"

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego , RPOWD na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 10-Edukacja,Działanie 10.2 – Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, Podziałanie 10.2.4 ZIT AW

Celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych 270 uczniów w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych, języków obcych i TIK w okresie od stycznia 2018 do grudnia 2019 w dwóch wałbrzyskich szkołach podstawowych - PSP nr 22 i PSP nr 37.

Cel ten będzie osiągnięty poprzez:

1. wsparcie uczniów w formie zajęć pozalekcyjnych

​dydaktyczno –wyrównawczych;  z matematyki, języka angielskiego i niemieckiego

korekcyjno-kompensacyjnych;  logoterapii   i terapii pedagogicznej

rozwijających uzdolnienia i zainteresowania; z matematyki, j. angielskiego, informatyki i przyrody

2. podniesienie kompetencji nauczycieli tych szkół w zakresie umiejętności kształtowania u uczniów właściwych postaw oraz ich umiejętności wykorzystania narzędzi TIK w procesie dydaktycznym

3. doposażenie szkół w pomoce dydaktyczne, w tym sprzęt TIK.

Poprzez realizację wyżej wymienionych działań projekt przyczyni się do zapewnienia uczniom omawianych szkół dostępu do wysokiej jakości edukacji oraz podwyższenia kompetencji kluczowych tych uczniów – przydatnych w przyszłości  na rynku pracy.

-----------------------------------------------------

Harmonogram zajęć  realizowanych w projekcie

05 lutego 2018 r. Edyta Górska

-----------------------------------------------------

W dniach 18, 19, 20 kwietnia 2018 r. zajęcia w kl. IV-VII zostały odwołane z powodu egzaminu gimnazjalnego.

strona główna  |  do góry  |